Fațade ventilate

Fixrock FB1

Plăci semi-rigide de vată bazaltică, utilizate pentru realizarea sistemelor de izolaţie la faţadele ventilate.

Back
Back

Informații tehnice

Toleranță la grosimeT4 -3% sau -3mm (a) +5% sau =5mm (b) Cea mai mare valoare pentru (a) sau cea mai mica valoare pentru (b) | EN 823
Punct de topireTt > 1000°C | DIN 4102
Clasa de reacție la focA1 | EN 13501-1
Coeficientul de conductibilitate termică declaratλD = 0.039 W/[mK] | EN 12667
Coeficient de absorbție de apă (lungă durată)WL (P) ≤ 3.0 kg/m2 | EN 12087
Coeficient de absorbție de apă (scurtă durată)WS ≤ 1.0 kg/m2 | EN 1609
Factorul de rezistență la difuzia vaporilorμ = 1 | EN 13162
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Produs Rezistență termicăGrosime (mm)Lăţime (mm)Lungime (mm)m2/pachet m2/palet
Fixrock FB11,3506001000770
Fixrock FB12,058060010004,848
Fixrock FB12,5510060010003,636
Fixrock FB13,11206001000330
Fixrock FB13,614060010002,424
Fixrock FB13,8515060010002,424
Fixrock FB15,120060010001,818

Căutarea nu a generat nici un rezultat

Încarcă mai multe
Back

documents

 

 

pdf
icon
fixrock-fb1
fixrock-fb1

pdf

Produse vizionate recent