Acoperișuri tip terasă

Dachrock 70

Plăci rigide de vată bazaltică destinate sistemelor de acoperişuri tip terasă cu capacitate mare de încărcare.

Back
Back

Informatii tehnice

Punct de topireTt >1000 °C | DIN 4102
Clasa de reacție la focA1 | EN13501-1
Coeficientul de conductibilitate termică declaratλD = 0,040 W.m-1.K-1 | EN 12667
Coeficient de absorbție de apă (lungă durată)Wlp ≤ 3 kg/m2 | EN 12087
Coeficient de absorbție de apă (scurtă durată)Wp ≤ 1 kg/m2 | EN 1609
Factorul de rezistență la difuzia vaporilorμ=1 | EN 13162
Rezistența la compresiune pentru o deformație de 10%σ10 = 70 kPa | EN 826
Încărcare punctualăFp = 600 N | EN 12430
Rezistența la tracțiune perpendiculară pe fețeσmt = 15 kPa | EN 1607
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Produs Rezistență termicăGrosime (mm)Lăţime (mm)Lungime (mm)m2/palet
Dachrock 701,25501200200057,6
Dachrock 701,5601200200048
Dachrock 701,75701200200038,4
Dachrock 702801200200036
Dachrock 702,25901200200028,8
Dachrock 702,51001200200028,8
Dachrock 702,751101200200024
Dachrock 7031201200200024
Dachrock 703,251301200200021,6
Dachrock 703,51401200200019,2
Dachrock 703,751501200200019,2
Dachrock 7041601200200016,8

Căutarea nu a generat nici un rezultat

Încarcă mai multe
Back

documents

 

 

pdf
icon
Dachrock 70
Dachrock 70

pdf

Produse vizionate recent