Acoperișuri tip terasă

Dachrock 60

Plăci rigide de vată bazaltică, hidrofobizate în masă, cu acțiuni mecanice îmbunătățite de rezistență, folosite pentru izolarea termică, acustică și de protecție împotriva incendiilor.

Back
Back

Informații tehnice

Stabilitate dimensionalăDS(T+) ≤ 1 % | EN 1604
Punct de topireTt > 1000°C | DIN 4102
Clasa de reacție la focA1 | EN13501-1
Coeficientul de conductibilitate termică declaratλD = 0,039 W/(m*K) | EN 12667
Căldură specificăCp=1030 J/(kg*K)
Coeficient de absorbție de apă (lungă durată)Wlp ≤ 3 kg/m2 | EN 12087
Coeficient de absorbție de apă (scurtă durată)Wp ≤ 1 kg/m2 | EN 1609
Factorul de rezistență la difuzia vaporilorμ = 1 | EN 13162
Rezistența la compresiune pentru o deformație de 10%σ10 ≥ 60 kPa | EN 826
Încărcare punctualăFp ≥ 500 N | EN 12430
Rezistența la tracțiune perpendiculară pe fețeσmt ≥ 10 kPa | EN 1607
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Înapoi
Produs Rezistență termicăGrosime (mm)Lăţime (mm)Lungime (mm)m2/palet
Dachrock 601,25501200200057,6
Dachrock 601,5601200200048
Dachrock 601,75701200200038,4
Dachrock 602,05801200200036
Dachrock 602,3901200200028,8
Dachrock 602,551001200200028,8
Dachrock 602,81101200200026,4
Dachrock 603,051201200200024
Dachrock 603,31301200200021,6
Dachrock 603,551401200200019,2
Dachrock 603,851501200200019,2
Dachrock 604,11601200200016,8
Dachrock 604,351701200200016,8
Dachrock 604,61801200200016,8
Dachrock 604,851901200200014,4
Dachrock 605,12001200200014,4

Căutarea nu a generat nici un rezultat

Încarcă mai multe
Back

documents

 

 

pdf
icon
Dachrock 60
Dachrock 60

pdf

Produse vizionate recent